„Mreža Savjeta Učenika Republike Srpske” je zajedničko tijelo savjeta učenika svih 92 srednjih škola u Republici Srpskoj. mRESURS predstavlja i zastupa interese svih srednjoškolaca Republike Srpske. Ova mreža omogućava svakom srednjoškolcu da se lično ili putem izabranog predstavnika u savjetu učenika uključi u rješavanje problema srednjoškolske populacije. Naziv mRESURS simbolizuje ideju da su mladi resurs koji može značajno doprinijeti razvoju zajednice i društva u cjelini.

 

Rukovodstvo Mreže savjeta učenika Republike Srpske:

  1. Filip Vidić – Medicinska škola Doboj
  2. Dragana Banović – Gimnazija “Sveti Sava”, Prijedor
  3. Ana Mirjana Vlačić – Srednja škola “28. juni” Istočno Sarajevo
  4. Ivona Bijelić – Poljoprivredna škola Banja Luka
  5. Sara Petrović – JUSŠC “Mihailo Petrović Alas”, Ugljevik

 

Prijedorska regija

Škole:

  1. Gimnazija ,,Sveti Sava“ Prijedor
  2. Elektrotehnička škola Prijedor
  3. Mašinska škola Prijedor
  4. Poljoprivredno-prehrambena škola Prijedor
  5. Ugostiteljsko – ekonomska škola Prijedor
  6. Srednjoškolski centar "Prijedor"
  7. Muzička škola "Savo Balaban" Prijedor
  8. Centar "Sunce" Prijedor
  9. Srednjoškolski centar "Nikola Tesla" Kozarska Dubica
  10. Gimnazija "Petar Kočić" Novi Grad
  11. Srednja škola „Đuro Radmanović“ Novi Grad
  12. Srednjoškolski centar "Kostajnica"
Banjalučka regija

Škole:

  1. Gimnazija  Banja Luka
  2. Građevinska škola Banja Luka
  3. Ekonomska škola Banja Luka
  4. Elektrotehnička škola Banja Luka
  5. Medicinska škola Banja Luka
  6. Poljoprivredna škola Banja Luka
  7. Tehnička škola Banja Luka
  8. Tehnološka škola Banja Luka
  9. Ugostiteljsko-trgovinsko- turistička škola Banja Luka
  10. Škola učenika u privredi Banja Luka
  11. Muzička škola Banja Luka
  12. Centar “Zaštiti me” Banja Luka
  13. Centar za OViR sluha i govora Banja Luka
  14. Srednjoškolski centar ,,Ljubiša Mladenović“ Banja Luka
  15. Katolički školski centar - Opći srednjoškolski centar,,Ivan Merc“ Banja Luka
  16. Srednjoškolski centar „Gemit- Apeiron" Banja Luka
  17. Srednjoškolski centar "Gaudeamus" Banja Luka
  18. Gimnazija  Gradiška
  19. Tehnička škola Gradiška
  20. Srednja stručna i tehnička škola Gradiška
  21. Srednja škola "Čelinac"
  22. Srednjoškolski centar „Nikola Tesla“ Kotor Varoš
  23.  Srednja stručna škola „Jovan Dučić“ Kneževo
  24. Gimnazija  Mrkonjić Grad
  25. Mašinska škola Mrkonjić Grad
  26. Srednjoškolski centar „Petar Kočić“ Šipovo
  27. Srednjoškolski centar „Lazar Đukić“ Ribnik
  28. Školski centar "Petar Kočić" Srbac
Dobojska regija

Škole:

  1. Gimnazija "Jovan Dučić" Doboj
  2. Ekonomska škola Doboj
  3. Medicinska škola Doboj
  4. Tehnička škola Doboj
  5. Saobraćajna i elektro škola Doboj
  6. Ugostiteljska i trgovinska škola Doboj
  7. Srednjškolski centar "Petrovo"
  8. Srednja škola "Nikola Tesla" Bosanski Šamac
  9. SŠC "Mihajlo Pupin" Derventa
  10. Stručna i tehnička škola Derventa
  11. Zavod za slijepe i slabovidne "Budućnost", Derventa
  12. Srednjoškolski centar "Jovan Cvijić" Modriča
  13. Srednjoškolski centar "Nikola Tesla" Vukosavlje
  14. Srednja škola "Nikola Tesla" Bosanski Brod
  15. Gimnazija Prnjavor
  16. Centar srednjih škola "Ivo Andrić" Prnjavor
  17. Srednja škola "Nikola Tesla" Teslić
  18. Srednjoškolski centar "Jovan Dučić" Teslić
Bijeljinska regija

Škole:

  1. Gimnazija „Filip Višnjić“ Bijeljina
  2. Ekonomska škola Bijeljina
  3. Poljoprivredna i medicinska škola Bijeljina
  4. Tehnička škola „Mihajlo Pupin“ Bijeljina
  5. Muzička škola „Stevan Stojanović Mokranjac“ Bijeljina
  6. Srednja stručna škola "Janja"
  7. Srednjoškolski centar „Mihailo Petrović  Alas" Ugljevik
  8. Srednjoškolski centar „Vuk Karadžić“ Lopare
  9. Srenjoškolski centar "Petar Kočić" Zvornik
  10. Tehnički školski centar "Zvornik"
  11. Srednjoškolski centar „Milorad Vlačić“ Vlasenica
  12. Srednjoškolski centar "Milutin Milanković" Milići
  13. Srednjoškolski centar "Bratunac"
  14. Srednjoškolski centar "Srebrenica"
  15. Srednjoškolski centar "Petar II Petrović Njegoš" Šekovići
Trebinjska regija

Škole:

  1. Srednjoškolski centar "Foča"
  2. Gimnazija Kalinovik
  3. Bogoslovija "Svetog Petra Dabrobosanskog" Foča
  4. Srednjoškolski centar "Pale"
  5. Srednjoškolski centar "Istočna Ilidža"
  6. Srednja škola „28. juni“ Istočno Novo Sarajevo
  7. Srednja škola "Vasilije Ostroški" Sokolac
  8. Srednja škola "27. januar" Rogatica
  9. Srednja škola „Ivo Andrić“ Višegrad
  10. Srednjoškolski centar "Rudo"
  11. Srednjoškolski centar "Petar Petrović Njegoš" Čajniče
  12. Srednjoškolski centar „Pero Slijepčević“ Gacko
  13. Srednjoškolski centar „Aleksa Šantić“ Nevesinje
  14. Gimnazija „Jovan Dučić“ Trebinje
  15. Centar srednjih škola Trebinje
  16. Tehnička škola  Trebinje
  17. Muzička škola Trebinje
  18. Srednjoškolski centar „Golub Kureš“ Bileća
  19. Srednja škola „Svetozar Ćorović“ Ljubinje